Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/wronaa/domains/agnieszkawrona.pl/public_html/includes/framework.php on line 108
wizja pracy

* Citius - Altius - Fortius dewiza igrzysk olimpijskich

 

facebook

Trening psychologiczny w sporcie

Agnieszka Wrona Częstochowa

psycholog sportu

Wielu ludzi kocha sport. Z różnych przyczyn podejmujemy aktywność fizyczną. 

Im bardziej angażujemy się w sport, tym łatwiej i szybciej pojawia się refleksja o potrzebie wszechstronnego kształtowania i oddziaływania na zawodnika. Kiedy inni korzystają z podobnego sprzętu, są podobnie fizycznie przygotowani, są znawcami swojej dyscypliny – gdzie można szukać rezerw, niewykorzystanych możliwości?

W głowie.

Czasem wystarczy po prostu otwartość na nowe doświadczenia i chęć spróbowania czegoś innego. Kiedy już docenimy znaczenie aktywności umysłowej dla działalności sportowej, robimy miejsce także dla psychologa.

Psycholog uczy zawodnika: w jaki sposób maksymalnie i efektywnie wykorzystywać czas, miejsce, sytuację, sprzęt, właściwości własnego ciała i umysłu, na treningu i podczas występu, aby osiągać powtarzalny sportowy sukces i zadowolenie.

Jeżeli trzeba, w trakcie pracy zajmujemy się różnymi sprawami zawodnika. Sportowiec jest najpierw człowiekiem. To oznacza, że - jak każdy - miewa różne sprawy do rozwiązania, przemyślenia – co z kolei może mieć wpływ na przebieg i jakość treningów oraz występów.

Jeśli tak jest lepiej – najpierw poprawiamy. Potem skupiamy się na ulepszaniu i wykorzystywaniu tego, co sportowiec i tak ma „na wyposażeniu w głowie” :) a co potencjalnie zawiera w sobie duże możliwości.

Trening psychologiczny podlega podobnym zasadom jak trening sportowy. Aby przyniósł oczekiwane rezultaty, konieczne jest przynajmniej intuicyjne zrozumienie jego istoty, akceptacja dla takiej formy pracy, decyzja o zaangażowaniu się, systematyczne wykonywanie ćwiczeń, stała analiza i wyciąganie wniosków.

Praca z psychologiem daje zawodnikowi nie tylko szansę na podwyższenie poziomu sportowego. Ponieważ w czasie jej trwania porusza się różne, ważne dla człowieka zagadnienia, jest to też znakomita okazja do rozwoju osobistego. Umiejętności psychologiczne trenowane na potrzeby sportu można z powodzeniem stosować z życiu codziennym.

Oferta skierowana jest do osób uprawiających sport: amatorsko lub zawodowo, niezależnie od dyscypliny i stopnia zaawansowania, płci i wieku.

Praca odbywa się zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etyczno – Zawodowym Psychologa.